Pinopresura
Pinopresura to metoda opracowana przez dr Radosława Składowskiego opierająca się na bodźcowaniu skóry i pobudzanie przez to określonych ośrodków w mózgu, dzięki czemu układy mięśniowe odbierając sygnały z centralnego ośrodka nerwowego rozluźniają zgromadzone napięcia.
Pinopresura została stworzona na gruncie polskim, jednak czerpie ze zdobyczy dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, suchego igłowania, terapii manualnej oraz innych różnorodnych technik masażu.
Piny
Podstawowym narzędziem pinopresury są piny, mosiężne narzędzia do uciskania skóry i mięśni. Piny swoim kształtem przypominają gwoździe, z jednej strony zakończone stożkiem, a z drugiej płaską końcówką dzięki czemu mogą być stosowane w różnych technikach pinopresury.
Pinokaty
Obok pinów, w pinopresurze korzysta się także z pinokatów. Te narzędzia przypominają tępe noże, ale nie służą do nacinania skóry, ale jedynie jej ostukiwania i masowania w technikach KAT, czyli Kierunkowej Adaptacji Tkankowej i TASK, czyli Tarcia Skierowanego.