Aplikatory Lyapko
Terapeutyczna stymulacja stref refleksyjnych jest uważana za jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod niefarmakologicznego leczenia chorób. Polega ona na stymulacji układu nerwowego poprzez oddziaływanie na aktywne biologicznie punkty w celu uruchomienia lub wspomagania procesów samoleczenia się organizmu. Podobnie jak suche igłowanie i akupresura terapia wieloigłowa jest metodą pobudzania receptorów ciała w celu stymulacji tkanek podskórnych, układu nerwowego i układu krążenia. Do tego właśnie celu zostały stworzone aplikatory Lyapko.
Aplikatory Lyapko przybrały formę mat i wałeczków, które najeżone są pęczkami igieł o długości 3-4 mm precyzyjnie rozmieszczonych na podstawie wykonanej z gumy medycznej.
Igły znajdujące się w aplikatorach wykonano z pięciu różnych metali – miedzi, cynku, żelaza, niklu i srebra, w ściśle dobranych proporcjach. Dzięki zastosowaniu igieł o różnych składach metali na powłoce zewnętrznej, w trakcie terapii pomiędzy igłami wytwarzany jest prąd galwaniczny, który dodatkowo potęguje moc zabiegu.
Rozstaw igieł na aplikatorze dobiera się pod względem budowy ciała pacjenta. W przypadku osób szczupłych lub bardziej wrażliwych na bodźce stosuje się aplikatory o mniejszym rozstawie igieł. W przypadku osób tęższych, o grubszej tkance tłuszczowej, najlepiej jest stosować aplikatory o większym rozstawie igieł w celu uzyskania lepszych efektów.
Ponieważ wraz z wiekiem skóra staje się gęstsza, dlatego też, aby proces galwanizacji i stymulacji mechanicznej przebiegał prawidłowo, w przypadku osób starszych należy stosować aplikatory o mniejszych odległościach między igłami.
Efekty Terapeutyczne aplikatorów wieloigłowych Lyapko
Terapeutyczna stymulacja stref refleksyjnych aplikatorami wieloigłowymi Lyapko przynosi wiele korzyści prozdrowotnych. Osiągane są one dzięki galwaniczno-elektrycznemu mechanizmowi oddziaływania, polegającemu na poprawie przewodzenia impulsów nerwowych i poprawie przemiany materii na poddawanym zabiegowi obszarze ciała oraz na wzmocnieniu procesów samoregeneracji tkanek. Na skutek czego pojawiają się mikroprądy, dzięki którym zachodzi efekt leczniczy wykorzystywany w terapii.
Drugim ważnym mechanizmem działania aplikatorów wieloigłowych jest bezpośrednia stymulacja mechaniczna aktywnych biologicznie punktów za pomocą igieł. Konstrukcja aplikatorów wieloigłowych zapewnia bezinwazyjne nakłuwanie punktów oraz mikro-masażu skóry i znajdujących się pod nią tkanek.
Przenikające do organizmu w procesie mikrojonferezy metale, z których wykonane są igły, odgrywają istotną rolę w jego prawidłowym funkcjonowaniu.
Intensywny masaż ciała aplikatorami Lyapko poprawia krążenie krwi, co prowadzi do przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcji cellulitu w okolicach ud, nóg, brzucha czy pośladków. Oddziałując aplikatorami dr Lyapko na skórę twarzy stymulujemy jej komórki immunologiczne, nasycając skórę mikroelementami, co przyczynia się do regeneracji jej komórek i odzyskania przez skórę jędrności i elastyczności.
Polecane produkty:
Wałek uniwersalny
Wałek wieloigłowy dzięki optymalnym rozmiarom powierzchni roboczej i odległością między igłami, może być stosowany przez osoby ze wszystkich grup wiekowych bez ograniczeń. Prosty sposób stosowania, bezpieczeństwo, nieinwazyjność i wysoka efektywność pozwalają na zarekomendowanie go nie tylko do stosowania przez specjalistów, ale i samodzielnego stosowania w warunkach domowych.
Mata „Szansa”
Aplikator wieloigłowy „Szansa” stosuje się przede wszystkim u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością skóry, u osób szczupłych oraz u dzieci. Może być stosowany samodzielnie albo w połączeniu z innymi aplikatorami nad dowolne strefy ciała. Wysoka efektywność poprawy zdrowia osiągana jest przez połączenie intensywnej mechanicznej refleksoterapii i reakcji immunologicznych.